Asyafanatikleri toplam 1300 Kategori ve 24144 dizi film bulunuyor.

32941 İzlenme


Kategori :

Asya Fanatikleri > Kore Dizileri > Büyük Kral Gwanggaeto > Büyük Kral Gwanggaeto 1.Bölüm İzle

Açıklama :

King Gwanggaeto The Great / Büyük Kral Türkçe Dublaj
Yönetmen 
Kim Jong Sun
Oyuncular
Lee Tae Gon - Dam Duk / Gwanggaeto the Great 
Kim Seung Soo - Go Woon 
Im Ho - Mo Yong Bo 
Oh Ji Eun - Do Young 
Hong Kyung In - Yeon Sal Ta 
Lee In Hye - Yak Yeon 
Kim Jin Tae - Go Moo 
Nam Sung Jin - Go Chang 
Lee Won Bal - Mo Doo Young 
Im Dae Ho - Mo Doo Ru 
Go In Bum - Ma Soo 
Türkçe Adı 
Büyük Kral Gwanggaeto
Yapım : 2011
Bölüm Sayısı: 92
Ülke : Güney Kore
Tür : Dram, Tarih
Bilgi :Henüz kısa bir süre önce güneydeki Bekçe ülkesinin hükümdarı Kral Geunchogo, 371 yılında Koguryo’yu bozguna uğratmış ve Pyongyang’da Koguryo Kralı Kogukwon’u öldümüştü. Kogukwon’un ölümünün ardından tahta geçen Kral Sosurim, Bekçe istilasından zayıflayan devleti eski gücüne kavuşturmak için çok pasif bir dış siyaset izlemiş, yerine geçen Kral Kogukyang da aynı siyaseti sürdürerek, Koguryo ordusunu güçlendirme gayreti göstermişti. 
 
391 yılında Kwanggaeto, Kral Kogukyang’ın hayatını kaybetmesinin ardından Koguryo tahtına geçti. Tahta çıkar çıkmaz “Ulu Kral Yeongnak” adını aldı ve kendini Çin İmparatorları ile eşit ilan etti. Hemen ardından Koguryo’nun atlı birliklerini ve donanmasını takviye etmeye başladı. 392 yılında Kwanggaeto ordusunun başında bizzat bulunarak Bekçe seferine çıktı. Bir kaç büyük yenilginin ardından Bekçe tüm gücünü yitirdi ve 395 yılında Koguryo’ya bir savaş daha kaybettiler. Bir sonraki yıl, Kral Kwanggaeto büyük bir donanma ile Han Nehri üzerinden Wirye’ye çıkartma yaptı. Asin karadan saldırı beklediği için hazırlıksız yakalanmıştı. Kwanggaeto’nun birlikleri 58 şehri ele geçirdi ve Asin’in birliklerini yok etti. Asin mecburen Kwanggaeto’ya teslim oldu. Kwanggaeto Kral Kogukwon’un intikamını almış ve Bekçe’yi Koguryo’ya bağlamıştı. Kral Kwanggaeto 413 yılında bilinmeyen sebeplerden ötürü 39 yaşında hayatını kaybetti. 
 
22 yıllık saltanatın ardından oldukça genç bir yaşta ölen Kral Kwanggaeto, Koguryo’ya ve Kore ulusuna en parlak günlerini yaşattı. 414 yılında yerine geçen oğlu Kral Jangsu, babasının adına bir yazıt diktirdi. Yazıtta Kral Kwanggeto’nun seferleri ve yaşam öyküsü yer almaktadır. Bugün Kral Kwanggaeto, Kral Sejong ile birlikte “büyük” ünvanı ile anılan iki kraldan biridir. Odyseuss - samguksagi

Eklenme Tarihi :

2013-09-17 23:15:05

  • Video Adresi:

İzlediğiniz Film ve Dizi Hakkında Lütfen Yorum Yapınız İyi Seyirler.
Yorumlar
  • Yazan : Taewang Tarih : 2015-01-04 19:22:08

    Bunu hangi ruhsuz dublaj yaptı acaba ben onun gelmişini geçmişini *******

  • Yazan : SpecBrain Tarih : 2014-07-21 23:23:35

    Böyle güzel bir diziye neden yorum gelmedi acaba bu efsane prensin aynısı diyebilirim çok fena idi şuan 50 bölüme kadar geldim bayağa ilerledim 16'dan 24 veya 25 bölüme kadar sıkabilir ardından yavaş yavaş iyiye gidiyor.